Ερωτηση σχετικα με το Phoennix miner

Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με κάποιον Bitcoin client; Θέλετε ν' ανακτήσετε το πορτοφόλι σας; Απλά πείτε το :)

Ερωτηση σχετικα με το Phoennix miner

Δημοσίευσηαπό Agios01 » 09 Απρ 2021, 15:22

Καλησπερα σας..
Ειμαι καινουριος στο Mining και εχω καποιες ερωτησεις που θα το εκτιμουσα αν μου τις λυνατε

Κατεβασα το Phoeinix miner και το χρησιμοποιω. Επισεις κατεβασα και το Exodus σαν Wallet.
Αν καταλαβα καλα το Pheonix Miner κανει εξορυξη Etherium.
Αν εγω στις ρυθμισεις στο Phoeinix Miner στο σημειο που λεει τη wallet adress βαλω το adress απο ενα αλλο νομισμα που θελω π.χ. XRP ή Dogecoin..το Phoenix Miner καθε φορα που βρισκει Etherium το μετατρεπει αυτοματα και το στελνει σαν αλλο νομισμα στην δ/νση πορτοφολιου που εβαλα?

Ειναι δυνατον κατι τετοιο με καποιο αλλο προγραμμα?

Ευχαριστω πολυ
Agios01
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 09 Απρ 2021, 15:11

Re: Ερωτηση σχετικα με το Phoennix miner

Δημοσίευσηαπό Oz » 09 Απρ 2021, 15:35

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Αρχικά να πω ότι δεν έχω δοκιμάσει το PhoenixMiner που αναφέρεις. Καταλαβαίνω όμως πως είναι μόνο για Ethereum Mining και πως λειτουργεί σε συνδυασμό με κάποιο Ethereum Mining Pool. Επίσης θεωρώ σχεδόν βέβαιο πως οι απολαβές θα είναι αποκλειστικά σε Ethereum. Αν βάλεις διεύθυνση από άλλο δίκτυο/Coin τότε είτε δεν θα λειτουργήσει είτε απλά δεν θα λάβεις ποτέ τίποτα.
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00

Re: Ερωτηση σχετικα με το Phoennix miner

Δημοσίευσηαπό Agios01 » 09 Απρ 2021, 15:48

Ευχαριστω παρα πολυ για την γρηγορη απαντηση.

Μηπως θα μπορουσατε να μου προτεινεται καποια Miner softwares που εσεις χρησιμοποιειτε και θεωρειτε οτι ειναι καλα και ασφαλη?

Οπως και καποια λιστα απο pools αν ειναι δυυνατον?

Ευχαριστω και παλι
Agios01
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 09 Απρ 2021, 15:11

Re: Ερωτηση σχετικα με το Phoennix miner

Δημοσίευσηαπό Oz » 13 Απρ 2021, 10:25

Επειδή το Mining στη χώρα μας είναι ασύμφορο, εδώ και πολλά χρόνια no more mining. Δυστυχώς δε μπορώ να προτείνω κάτι :|
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00


Επιστροφή στο Bitcoin & προγράμματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron