NiceHash-BitCoin Core

Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με κάποιον Bitcoin client; Θέλετε ν' ανακτήσετε το πορτοφόλι σας; Απλά πείτε το :)

NiceHash-BitCoin Core

Δημοσίευσηαπό PavlosDVT » 12 Δεκ 2016, 12:49

Γεια σας, είμαι σχετικά νέος στο θέμα τον BitCoins δεν έχω ασχοληθεί ποτέ σοβαρά,ασχολούμουν μετά HYIP αλλά το ρίσκο ήταν αρκετά μεγάλο και αναγκάστηκα να το παρατήσω δεν έχασα λεφτά στα HYIP αντιθέτως βγήκα και κερδισμένος για 1000+ ευρώ, αλλά από την τελευταία φορά που έχασα 200+ ευρώ είπα να το παρατήσω γιατί θα χάσω και άλλα, με το BitCoin άρχισα να ασχολούμαι της τελευταίες 2 εβδομάδες έψαχνα τρόπους κέρδους μέσο του Internet, λόγο του ότι η δουλειά μου είναι εποχιακή και τον χειμώνα είναι δύσκολα τα πράγματα.

Τώρα σχετικά με το BitCoin Core το κατέβασα όλα καλά αλλά στον συγχρονισμό που λέει κάτι για χρόνια...πραγματικά πρέπει να περιμένω τόσο ;
Εικόνα

NiceHash ψάχνοντας για τρόπο να βγάζεις χρήματα από το Internet έμπασα πάνω στο NiceHash είναι ένας minner από ότι κατάλαβα...έβαλα τον υπολογιστή μου να δουλεύει για να δω αν όντος πληρώνει (λόγο του ότι δεν έχω κάρτα γραφικών και είμαι μονό με τον επεξεργαστή δεν έβγαζα και τόσο μεγάλο κέρδος) απλά ήθελα να δω άμα πληρώνει έτσι το άφησα να μαζεύει είδα και ένα Video στο Youtube με το πως να το προσαρμόσω..ο τύπος χρησιμοποιούσε CoinBase Wallet...είπα να κάνω και εγώ,όντος με πλήρωσε κανονικά 0,10$ σε 2 μέρες..Ο επεξεργαστής μου είχε παραγωγή 110H/S νομίζω κάτι τέτοιο...


Όπως σας είπα και πριν η δουλειά μου είναι εποχιακή και είπα να αγοράσω μια κάρτα γραφικών για να έχω και εγώ να ασχολούμαι κάτι τον χειμώνα,και έπεσα πάνω σε έναν μετρητή που έχει το NiceHash
https://s27.postimg.org/l6f77bv43/002.png
λέτε να αξίζει; όντος θα μου δόση αυτά που γράφει ; Όπως το έψαξα και έβαλα και τον επεξεργαστή μου στον μετρητή μου έβγαλε το ίδιο αποτέλεσμα με αυτό που έβγαλα σε 2 μέρες....
PavlosDVT
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Δεκ 2016, 12:10

Re: NiceHash-BitCoin Core

Δημοσίευσηαπό Oz » 12 Δεκ 2016, 13:04

Γεια σου Παύλο (αν κρίνω από το username σου),

Σχετικά με το Bitcoin Core, πράγματι πρέπει να κατεβάσει όλο το blockchain. Ανάλογα με την ταχύτητα του Internet αλλά και του υπολογιστή σου, μπορεί να πάρει ώρες/ημέρες/μήνες! :o Αν θέλεις να ξεκινήσεις ένα απλό πορτοφόλι, που δε σκοπεύεις να τοποθετήσεις σε αυτό πολλά νομίσματα, μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο Online, όπως π.χ. το πορτοφόλι του Blockchain.info. Εναλλακτικά μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιο πορτοφόλι που δε χρειάζεται κατεβάσει όλο το blockchain, όπως π.χ. το Multibit.

Με το Mining, είναι πιο σκούρα τα πράγματα. Ειδικά στον τομέα του Bitcoin Mining. Στο εργαλείο υπολογισμού του NiceHash, στο κόστος ηλεκτρικού ρεύματος κάτω-κάτω, συμπλήρωσε 0,22 που είναι η πραγματική τιμή της κιλοβατώρας, μαζί με τα πανωπροίκια. Τό απόδοση σου δίνει τότε;

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει την υπηρεσία NiceHash, δε ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστη. Αν κάποιος άλλος την έχει δοκιμάσει, ας καταθέσει την άποψή του...
Αντώνης
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00

Re: NiceHash-BitCoin Core

Δημοσίευσηαπό PavlosDVT » 12 Δεκ 2016, 13:19

Ναι έχεις δίκιο δεν το παρατήρησα αλλά ακόμα και αν το αλλάξω δεν μεταβάλετε πολύ το ποσό...
https://s17.postimg.org/a6bg3fdrj/003.png
δεν είναι ότι θέλω να γίνω πλούσιος μέσα από αυτό όπως είπα ασχολούμαι με τα HYIPS και για παράδειγμα άμα βγάζω όντος 30+ ευρώ τον μήνα είναι αρκετά για να τα επενδύσω σε HYIPS διότι δεν μπορώ συνέχεια για να μπω σε νέο HYIP να ρισκάρω τα λεφτά μου...

Τώρα σχετικά με το BitCoin Core έμενα όπως τα λέει όντος θα κάνει 4 χρόνια ε? :lol:
PavlosDVT
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Δεκ 2016, 12:10

Re: NiceHash-BitCoin Core

Δημοσίευσηαπό Oz » 12 Δεκ 2016, 13:38

Ε μάλλον θα τα θέλει τα χρονάκια του για να συγχρονίσει :D

Δε νομίζω πάντως πως σε συμφέρει... Θα βγάζεις χονδρικά 14€ το μήνα κι άρα για να κάνεις απόσβεση του κόστους της Radeon RX 470 θα χρειαστείς χονδρικά 15 μήνες. Άρα ο πρώτος χρόνος θα είναι 100% παθητικός κι αυτό χωρίς να υπολογίζουμε άλλα κόστη όπως π.χ των υπόλοιπων συστημάτων του Η/Υ, κλιματισμός (το καλοκαίρι), εργατοώρες για να στηθεί και να συντηρηθεί.

Για την εμπειρία, go for it! Αλλά αν περιμένεις κέρδος χμ... :?
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00

Re: NiceHash-BitCoin Core

Δημοσίευσηαπό PavlosDVT » 12 Δεκ 2016, 18:43

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..αν θα γίνω εκατομμυριούχος θα σας ενημερώσω...καλή συνεχεία και καλά κέρδη
PavlosDVT
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Δεκ 2016, 12:10


Επιστροφή στο Bitcoin & προγράμματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron