StormGain Cloud Mining

Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με κάποιον Bitcoin client; Θέλετε ν' ανακτήσετε το πορτοφόλι σας; Απλά πείτε το :)

StormGain Cloud Mining

Δημοσίευσηαπό Parousism » 20 Μαρ 2021, 00:50

Καλησπέρα σας,

Έίμαι νέος στον χώρο τον crypto αλλά γνωρίζω το Bitcoin από τις αρχές του. Από τότε ουσιαστικά που το κόστος του mining ρεύματος στην Ελλάδα ήταν δυσανάλογο με το αποτέλεσμα. Δεν είχαμε μυαλό βέβαια εκείνη την εποχή :-) τα τελευταία δυο χρόνια ασχολούμαι πιο δυναμικά..κυρίως με making something out of nothing.. δηλαδή cloud miners, faucets, κυρίως δηλαδή με μικροποσότητες satoshi από διάφορα site με 0 budget. Θα έλεγα ότι τα έχω δοκιμάσει όλα, με πολλές δοκιμές, χρόνο, αρκετή έρευνα, έχω κρατήσει μερικά που δουλεύουν και πληρώνουν αλλά φυσικά απαιτεί πολύ υπομονή και προσπάθεια για κάτι αξιόλογο. Φυσικά δεν πρόκειται για κάποιο σοβαρό income, ίσως απογοητευτικό για όσους έχουν δοκιμάσει κάτι ανάλογο αλλά προσωπικά το βλέπω σαν μια επένδυση για κάτι που μπορεί στο μέλλον να αξίζει κάτι. Να μην σας κουράζω, πρόσφατα η εφαρμογή StormGain (διαθέσιμη και σε iOS και Android) έβαλε cloud miner στην εφαρμογή της (τουλάχιστον τώρα το ανακάλυψα εγώ). Απαιτεί ένα κλικ κάθε 4 ώρες και στο 0.5 που είναι το free mining speed φέρνει μέχρι περίπου 20$ το μήνα. Μπορείτε να κάνετε μεταφορά στο Bitcoin wallet σας μόλις συμπληρώσατε 10$. Φυσικά μεταφέρετε satoshis όποτε το ποσό μεταβάλλεται μελλοντικά. Φυσικά μπορείτε αν θέλετε να επενδύσετε στην εφαρμογή, έχει αναλυτικά τι πρέπει να καταθέσετε για να ανεβάσετε το mining speed αλλά προσέξτε το catch. Δεν πρέπει μόνο να καταθέσετε ένα ποσό αλλά πρέπει να κάνετε το ανάλογο ποσό trade μέσα σε ένα μήνα (να βγάλετε αλλά τόσα όσα έχετε επενδύσει) για να συνεχίσετε να έχετε το ίδιο mining speed και τον επόμενο μήνα. Αυτό είναι για τους πιο τολμηρούς αν και η εφαρμογή έχει πολλά signs για ενέργειες..

για αρχή όποιος θέλει μπορεί να τρέξει το δωρεάν για τα 20$ το μήνα (μετά το μήνα δεν ξέρω τι γίνεται ακόμα). Εξάλλου τσάμπα προσωπικά δεν μου χάρισε ποτέ κανείς 20$ :-)

αν θέλετε μπορείτε να πατήσετε στο referral λινκ και να πάρετε bonus εκκίνησης 3$. Αν δεν θέλετε μπορείτε να μπείτε να κατεβάσετε καρφωτά την εφαρμογή.

https://app.stormgain.com/friend/BNS29101493

Απαιτεί να κάνετε ένα account και να πατάτε ένα κουμπί κάθε 4 ώρες. Φυσικά κατά το withdraw ένα Bitcoin wallet.

*Αν το ποστ μου αντιτίθεται σε όρους διαφήμισης η προσωπικού οφέλους σας ζητώ συγγνώμη και ας κοπεί.

Σας εύχομαι καλό mining :-)
Parousism
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Μαρ 2021, 00:46

Re: StormGain Cloud Mining

Δημοσίευσηαπό Oz » 24 Μαρ 2021, 20:28

Γεια χαρά.
Πράγματι δε βλέπουμε με καλό μάτι τα referral links, γιατί συνήθως οδηγούν σε πυραμίδες. Επειδή όμως το Post είναι εξαιρετικά κατατοπιστικό, αφού εντοπίζει και καταδυκνείει το «catch», μάλλον δεν υπάρχει κίνδυνος να παρασυσθεί κάποιος που θα το διαβάσει.
Δεν έχω δοκιμάσει το StormGain, αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω αν μετά από ένα μήνα όντως παραχθούν τα $20, διότι προσωπικά αμφιβάλλω. Αν έχεις όρεξη, ενημέρωσέ μας ξανά μετά από ένα μήνα :)
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00


Επιστροφή στο Bitcoin & προγράμματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron