WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με κάποιον Bitcoin client; Θέλετε ν' ανακτήσετε το πορτοφόλι σας; Απλά πείτε το :)

WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό alfa » 26 Μάιος 2017, 12:45

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LAITCOIN? ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΘ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ WALLET ΟΝ LINE
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
alfa
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 26 Μάιος 2017, 11:47

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό Oz » 26 Μάιος 2017, 13:26

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Το Coinomi wallet υποστηρίζει τα νομίσματα που αναφέρεις.

Οι Online υπηρεσίες wallet έχουν κανονιστική υποχρέωση να ζητάνε τα στοιχεία μας, αν δίνουν τη δυνατότητα να αγοράσουμε bitcoins με χρήματα (fiat). Εκτός αυτού, αν θέλουμε να έχουμε δυνατότητα ανάκτησης κωδικού πρόσβασης, αναγκαστικά πρέπει να δώσουμε τουλάχιστο ένα email ή κινητό τηλέφωνο. Αν δεν θέλουμε, δε χρειάζεται τίποτα περισσότερο από ένα email, ή και μερικές φορές ούτε αυτό.
Τέλος, να θυμάσαι να ΜΗΝ εμπιστεύεσαι μεγάλα ποσά στις Online υπηρεσίες πορτοφολιού!

Υ.Γ. Θερμή παράκληση να γράφουμε στη γλώσσα μας με σωστά πεζοκεφαλαία γράμματα, που είναι πιο ευανάγνωστα για όλους.
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό alfa » 26 Μάιος 2017, 23:12

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...Ήθελα μια γνώμη για το bitcoin core...και αν υπάρχει κάποιο chat για άμεση επικοινωνία και συζήτηση για το θέμα μαs BTC etherium LTC ktl
alfa
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 26 Μάιος 2017, 11:47

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό Oz » 26 Μάιος 2017, 23:42

Το Bitcoin Core είναι η τεχνικά πιο ορθή επιλογή, αφού ουσιαστικά όποιος τρέχει το Core τρέχει έναν πλήρες κόμβο. Αυτό βέβαια έρχεται και με μειονεκτήματα, όπως οι αυξημένες ανάγκες αποθηκευτικού χώρου (πάνω από 120GB για την αποθήκευση του blockchain, το οποίο αυξάνεται συνεχώς). Επίσης, θα χρειαστεί αρκετές ημέρες για να συγχρονίσει πλήρως.

Είναι πιο αποδοτική η επικοινωνία μέσω δημόσιου φόρουμ, γιατί με αυτό τον τρόπο μπορούν να επωφεληθούν όλα τα άτομα που θα συμμετέχουν ή/και θα διαβάσουν τη συζήτηση. Επιπλέον, είναι μάλλον αδύνατον να μπορέσουμε να παρέχουμε δωρεάν εξατομικευμένες υπηρεσίες support σε όλο τον κόσμο που επικοινωνεί μαζί μας, γιατί δεν έχουμε αστείρευτους πόρους όπως άτομα, χρόνο και χρήμα.
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό alfa » 27 Μάιος 2017, 16:22

Oz Ευχαριστώ ρε φίλε, ήθελα να σε ρωτήσω πάρα πολλά πράγματα μιας και είμαι άσχετος και το παλεύω μόνο διαβάζοντας και χωρίς να έχω ειδικές γνώσεις πληροφορικής..
Η αλήθεια είναι ότι μου φαίνονται βουνό όλα αυτά αλλά ευτυχώς κάποιοι που ασχολείστε βοηθάτε κι εμάς :-)
alfa
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 26 Μάιος 2017, 11:47

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό alfa » 27 Μάιος 2017, 16:43

Πώς σου φαίνεται το Xapo? Αξίζει να αρχίσω με αυτό? και πως το βλέπεις σε σχέση με coinjar coinbase ktl?
alfa
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 26 Μάιος 2017, 11:47

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό Oz » 28 Μάιος 2017, 16:19

Δε μου πολυαρέσει το Xapo >.< Σε Bitcoin πορτοφόλι Online θα προτιμούσα το blockchain.info. Και φυσικά, όπως είπαμε! Μικρά ποσά bitcoin στα Online πορτοφόλια (ως Online πορτοφόλι εννοώ μια υπηρεσία μέσω web που μας παρέχει πρόσβαση στα bitcoins μας). Μπορείς αν θέλεις να συνδυάσεις μια Online υπηρεσία πορτοφολιού με μια χρεωστική κάρτα VISA. Δες περισσότερα εδώ.

Για Bitcoin πορτοφόλι (όχι Online υπηρεσία) για το κινητό προτείνω το mycelium.
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό alfa » 30 Μάιος 2017, 17:52

To Xapo λέει ότι έχει debit card και μπορείς να τα βγάλεις σε cash από atm αφού μετατρέψεις τα ΒΤC..Ξέρει κανείς αν ισχύει και για ποιά ΑΤΜ στην Ελλάδα? και με τι χρεώσεις?
alfa
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 26 Μάιος 2017, 11:47

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό Oz » 30 Μάιος 2017, 17:57

Για την κάρτα της XAPO δεν ξέρω. Η κάρτα της Wirex που αναφέρουμε εδώ παίζει όπου κι αν έχουμε δοκιμάσει. Η χρέωση για ανάληψη μετρητών με την κάρτα Wirex είναι € 2,25 ανά συναλλαγή. Αν και προσωπικά πιστεύω πως δεν έχει νόημα να κάνουμε ανάληψη μετρητών, ενώ μπορούμε να πληρώσουμε με κάρτα.
Άβαταρ μέλους
Oz
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 05 Ιουν 2012, 02:00

Re: WALLET ΓΙΑ BTC ETHERIUM KAI LTC...

Δημοσίευσηαπό Dimumba » 20 Δεκ 2017, 17:19

Χρησιμοποιώ ένα εξαιρετικό ηλεκτρονικό πορτοφόλι zumminer.
Dimumba
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Δεκ 2017, 17:16

Επόμενο

Επιστροφή στο Bitcoin & προγράμματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron